Establishment of

Baltic Biomaterials Centre of Excellence

RISEus2 seminārs "No universitātes uz industriju"

Event date: 16-03-2023

Aicinām zinātniekus un uzņēmējus piedalīties RISEus2 projekta seminārā "No universitātes uz industriju", kas notiks šī gada 16.martā. Semināra dalībniekiem būs lieliska iespēja noklausīties pieredzes stāstus no Latvijas uzņēmējiem, kas spējuši savas zinātniskās idejas realizēt uzņēmējdarbības vidē!

RISEus semināra mērķis ir rosināt diskusijas uzņēmēju un zinātnieku vidū, šādā veidā veicinot zinātnieku iniciatīvu transformēt savas zināšanas biznesa idejās.

Andris Vanags

Zinātnes doktors (Ph.D.) vadībzinātnē uzņēmējdarbības vadības apakšnozarē, AS «Sakret Holdings» padomes priekšsēdētājs, RTU padomes priekšsēdētājs, Biznesa augstskolas «Turība» asociētais profesors, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras valdes priekšsēdētāja padomnieks. 

“Esmu gandarīts, ka RTU iegūtās zināšanas varu veiksmīgi izmantot praksē. Ja esmu kaut ko apņēmies paveikt, tad iešu mērķa virzienā, līdz distanci būšu paveicis. Nebaidieties realizēt trakas idejas. Tas izdodas.”

Anna Ramata - Stunda

Zinātnes doktora (Ph.D.) grāda pretendente, biotehnoloģiju uzņēmuma Alternative Plants līdzdibinātāja un vadītāja, LU Biol oģijas fakultātes lektore. Vairāku zinātnisku projektu pētniece (t.sk. ERAF un Horizon 2020), publikāciju līdzautore, EU patentu līdzautore.

“Ticu, ka bioloģiju iespējams izmantot kā rīku savā labā, lai risinātu lielāko daļu šībrīža globālo problēmu. Fascinē molekulas, šūnas, organismi, to mijiedarbības mehānismi, ko daba ir pilnveidojusi miljardu gadu laikā un iespējas tos izmantot jaunu biotehnoloģisku produktu radīšanā.”

Andrejs Šiškins

Zinātnes doktors (Ph.D.) ķīmijas inženierzinātnes nozarē vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas apakšnozarē, Tehnoloģiko procesu vadītājs uzņēmumā “Coffeco”, Rīgas Tehniskās universitātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošais pētnieks un Ekoloģisko risinājumu un materiālu ilgtspējīgas attīstības laboratorijas vadītājs. Kopā ar kolēģiem uzņēmumā “Koffeco” izstrādājis kafijas biezumu pārstrādes tehnoloģiju.

“Esmu pārliecināts, ka kafijas biezumi ir izejvielas, nevis atkritumi. Turklāt tos izmantojot lietderīgi, nevis noglabājot atkritumu poligonā kopā ar citiem organiskajiem atkritumiem, samazinās kaitējums apkārtējai videi.”

Artūrs Ābols

Zinātnes doktors (Ph.D.) molekulārajā bioloģijā, Biotehnoloģiju jaunuzņēmuma “Cellbox Labs” līdzdibinātājs un atbildīgais par produkta bioloģisko un zinātnisko attīstību, Ārpus šūnu vezikulu un mikrofluidikas izpētes zinātniskās grupas vadītājs un vadošais pētnieks Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, mācībspēks Latvijas Universitātē.

Artūram ir plaša pieredze starpšūnu komunikācijā, šūnu bioloģijā, vēža šūnu izpētē un onkoloģijā.

"Kādreiz par mikropasauli – baktērijām, vīrusiem, vēl kaut ko, izteica minējumus, ka tāda pasaule eksistē, visi teica – nē, tā ir Dieva pasaule. Bet, re, mēs izdomājām mikroskopu, mums tagad ir instruments, kā mēs tās lietas redzam. Tā jau ir kļuvusi par zinātnieku ikdienu. Tad uz jautājumu – jaukties vai nejaukties Dieva pasaulē – man liekas, ka atbilde ir – vai mēs esam, vai neesam atraduši pareizo instrumentu vai pareizo veidu, kā uz to skatīties," uzskata Artūrs Ābols.

OPEN

Lūdzu reģistrēties pasākumam līdz 2023. gada 9. martam. 

Sadaļā "Kopsavilkuma nosaukums" lūdzu norādīt zinātnisko virzienu, kādā šobrīd strādājat. 

BBCE project´s main objective is to establish a joint Baltic Biomaterials Centre of Excellence for advanced biomaterials development based on the long-term strategic cooperation between AO Research Institute Davos, Switzerland (ARI) and Friedrich-Alexander University of Erlangen-Nuremberg, Germany (FAU) on the one hand and RTU RBIDC, LIOS, RSU and RSU IS on the other hand.



This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement No 857287